lynx 2.8.4 - en to sl translation catalogue (542 entries)

note: ****************************************************************** * The following definitions are for status line prompts, messages, or * warnings issued by Lynx during program execution.  You can modify * them to make them more appropriate for your site.  We recommend that * you extend these defin
en: Alert!: %s
sl: Pozor!: %s

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Are you sure you want to quit?
sl: Ste prepričani, da želite končati?

en: Really exit from Lynx?
sl: Zares zapustim Lynx?

en: Connection interrupted.
sl: Povezava prekinjena.

en: Data transfer interrupted.
sl: Podatkovni prenos prekinjen.

en: Cancelled!!!
sl: Preklicano!!!

en: Cancelling!
sl: Preklicujem!

en: Excellent!!!
sl: Izvrstno!!!

en: OK
sl: V redu.

en: Done!
sl: Opravljeno!

en: Bad request!
sl: Slaba zahteva!

en: previous
sl: prejšnji

en: next screen
sl: naslednji zaslon

en: HELP!
sl: POMOČ!

en: , help on
sl: , pomoč za

note: #define HELP
en: Commands: Use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit, '<-' to go back.
sl: Ukazi: puščice za premikanje ,?` za pomoč, ,q` za izhod, vračalka za povratek.

note: #define MOREHELP
en: -- press space for more, use arrow keys to move, '?' for help, 'q' to quit.
sl: -- pritisnite presledek za več, puščice za premik, ,?` za pomoč, ,q` za izhod.

en: -- press space for next page --
sl: -- pritisnite presledek za naslednjo stran --

en: URL too long
sl: Predolga pot

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_INA_E
en: (Textarea) Inactive.  Press <return> to activate (%s for editor).
sl: (Besedilo) Vnesite besedilo. Uporabljajte GOR/DOL ali TAB (%s za urejevalnik).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit.
sl: (Vnosno polje) Vnesite besedilo.  Na koncu uporabite <return> ('x' brez predpomnenja).

note: #define FORM_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_INA_X
en: (Form field) Inactive.  Use <return> to edit (%s to submit with no cache).
sl: (Vnosno polje) Vnesite besedilo.  Na koncu uporabite <return> (%s brez predpomnenja).

note: #define FORM_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE_INA
en: (Form field) Inactive. Press <return> to edit, press <return> twice to submit.
sl: (Vnosno polje) Vnesite besedilo.  Na koncu uporabite <return>, puščice ali tab za premik.

note: #define FORM_LINK_FILE_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE file entry field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
sl: NESPREMENLJIVO datotečno polje. Uporabljajte GOR/DOL ali tab.

note: #define FORM_LINK_FILE_MESSAGE
en: (File entry field) Enter filename.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
sl: (Datotečno polje) Vnesite ime datoteke. Uporabljajte GOR/DOL ali tab.

note: #define FORM_LINK_TEXT_MESSAGE
en: (Text entry field) Enter text.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
sl: (Tekstovno vnosno polje) Vnesite besedilo. Uporabljajte puščici GOR/DOL ali tab.

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off.
sl: (Besedilo) Vnesite besedilo. Uporabljajte GOR/DOL ali TAB (^Ve za urejevalnik).

note: #define FORM_LINK_TEXTAREA_MESSAGE_E
en: (Textarea) Enter text. Use UP/DOWN arrows or TAB to move off (%s for editor).
sl: (Besedilo) Vnesite besedilo. Uporabljajte GOR/DOL ali TAB (%s za urejevalnik).

note: #define FORM_LINK_TEXT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form text field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
sl: NESPREMENLJIVO vnosno polje.  Za premik uporabite puščici gor ali dol ali Tab.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit.
sl: (Vnosno polje) Vnesite besedilo.  Na koncu uporabite <return> ('x' brez predpomnenja).

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_MESSAGE_X
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit (%s for no cache).
sl: (Vnosno polje) Vnesite besedilo.  Na koncu uporabite <return> (%s brez predpomnenja).

note: #define FORM_LINK_TEXT_RESUBMIT_MESSAGE
en: (Form field) Enter text.  Use <return> to submit, arrows or tab to move off.
sl: (Vnosno polje) Vnesite besedilo.  Na koncu uporabite <return>, puščice ali tab za premik.

note: #define FORM_LINK_TEXT_SUBMIT_UNM_MSG
en: UNMODIFIABLE form field.  Use UP or DOWN arrows or tab to move off.
sl: NESPREMENLJIVO polje obrazca.  Uporabite tipke gor, dol ali tab za premik drugam.

en: Submitting form...
sl: Pošiljamo obrazec...

en: Resetting form...
sl: Resetiramo obrazec...

note: #define RELOADING_FORM
en: Reloading document.  Any form entries will be lost!
sl: Ponovno nalagamo dokument.  Vsi vnosi v obrazcu bodo izgubljeni!

en: Warning: Cannot transcode form data to charset %s!
sl: Pozor: Prevedba podatkov v znakovni nabor %s ni mogoča!

en: Enter Lynx keystroke command:
sl: Vnesite tipkovni ukaz Lynxu:

en: Looking up
sl: Iščemo

en: Getting %s
sl: Prenašamo %s

en: Skipping %s
sl: Preskakujemo %s

en: Using %s
sl: Uporabljamo %s

en: Illegal URL: %s
sl: Nepravilni URL: %s

en: Badly formed address %s
sl: Slabo oblikovan naslov %s

en: Unable to access WWW file!!!
sl: Dostop do spletne datoteke ni mogoč!!!

en: This is a searchable index.  Use %s to search.
sl: To je kazalo z možnostjo iskanja.  Uporabite %s za iskanje.

note: #define WWW_INDEX_MORE_MESSAGE
en: --More--  This is a searchable index.  Use %s to search.
sl: --Naprej--  To je kazalo z možnostjo iskanja.  Uporabite %s za iskanje.

en: You have entered an invalid link number.
sl: Vnesli ste neveljavno številko povezave.

en: Send this comment?
sl: Pošljemo ta komentar?

en: Send this message?
sl: Pošljemo to sporočilo?

en: Sending your message...
sl: Pošiljamo vaše sporočilo...

en: Sending your comment:
sl: Pošiljamo vaš komentar:

en: Press <return> to return to Lynx.
sl: Pritisnite <return> za vrnitev v Lynx.

note: #define SPAWNING_MSG
en: Type EXIT to return to Lynx.
sl: Napišite EXIT za vrnitev v Lynx.

en: You cannot download cookies.
sl: Ne morete prenesti piškotov.

en: You cannot download a printing option.
sl: Ne morete prenesti tiskalniške izbire.

en: You cannot download an upload option.
sl: Ne morete prenesti izbire za pošiljanje.

en: You cannot download an permit option.
sl: Ne morete prenesti izbire za dovoljenje.

en: Nothing to download.
sl: Ničesar ni za prenesti.

en: Trace ON!
sl: Sledenje VKLJUČENO!

en: Trace OFF!
sl: Sledenje IZKLJUČENO!

en: Sorry, the document is not an http URL.
sl: Oprostite, sestavek ni URL vrste http.

en: Sorry, the link is not an http URL.
sl: Oprostite, povezava ni URL vrste http.

en: Malformed address.
sl: Zmaličen naslov.

en: Use arrows or tab to move off of field.
sl: Uporabite puščice ali tab za premik drugam.

note: #define ENTER_TEXT_ARROWS_OR_TAB
en: Enter text.  Use arrows or tab to move off of field.
sl: Vnesite besedilo.  Uporabite puščice ali tab za premik drugam.

en: ** Bad HTML!!  No form action defined. **
sl: ** Slab HTML!!  V obrazcu ni definirane akcije. **

en: Goto a non-http URL is disallowed!
sl: Premik na URL, ki ni http, ni dovoljen!

en: You are not allowed to goto "%s" URLs
sl: Ni vam dovoljeno odpreti URL-jev "%s"

en: URL to open:
sl: URL za odpiranje:

en: Edit this document's URL:
sl: Uredimo URL tega sestavka:

en: Edit the current link's URL:
sl: Uredimo URL trenutne povezave:

en: No index is currently available.
sl: Trenutno ni dostopno nobeno kazalo.

note: #define CONFIRM_MAIN_SCREEN
en: Do you really want to go to the Main screen?
sl: Ali res želite skočiti na Glavni zaslon?

en: You are already at main screen!
sl: Že zdaj smo v glavnem zaslonu!

note: #define NO_OWNER
en: No owner is defined for this file so you cannot send a comment
sl: Za to datoteko ni definiranega lastnika, torej ne morete poslati komentarja

en: No owner is defined. Use %s?
sl: Lastnik ni definiran.  Uporabimo %s?

en: Do you wish to send a comment?
sl: Ali želite poslati komentar?

en: Mail is disallowed so you cannot send a comment
sl: Pošta je onemogočena, zato ne moremo poslati komentarja

en: The 'e'dit command is currently disabled.
sl: Ukaz ur,e`di je trenutno onemogočen.

en: External editing is currently disabled.
sl: Zunanja podpora je trenutno onemogočena.

en: System error - failure to get status.
sl: Sistemska napaka - ne moremo dobiti statusa.

en: No editor is defined!
sl: Ni definiranega urejevalnika!

en: The 'p'rint command is currently disabled.
sl: Ukaz natisni (p) je trenutno onemogočen.

en: Unable to open reject file.
sl: Ne moremo odpreti datoteke z zavrnjenimi URL-ji.

en: Select option (or page) number:
sl: Izberite številko možnosti (ali strani):

en: Option number %d already is current.
sl: Možnost številka %d je že zdaj trenutna.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_END
en: You are already at the end of this option list.
sl: Že zdaj smo na vrhu tega seznama izbir.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_BEGIN
en: You are already at the beginning of this option list.
sl: Že zdaj smo na začetku tega seznama možnosti.

note: #define ALREADY_AT_OPTION_PAGE
en: You are already at page %d of this option list.
sl: Že zdaj smo na strani %d tega seznama možnosti.

en: You have entered an invalid option number.
sl: Vnesli ste neveljavno številko možnosti.

en: ** Bad HTML!!  Use -trace to diagnose. **
sl: ** Slab HTML!!  Uporabite -trace za diagnozo. **

en: Give name of file to save in
sl: Podajte ime datoteke za shranitev

en: Can't save data to file -- please run WWW locally
sl: Ne moremo posneti podatkov v datoteko -- prosim, poženite WWW lokalno

en: Can't open temporary file!
sl: Ne moremo odpreti začasne datoteke!

en: Can't open output file!  Cancelling!
sl: Ne moremo odpreti izhodne datoteke!  Prekinitev!

en: Execution is disabled.
sl: Izvajanje je onemogočeno.

note: #define EXECUTION_DISABLED_FOR_FILE
en: Execution is not enabled for this file.  See the Options menu (use %s).
sl: Izvajanje za to datoteko ni omogočeno.  Poglejte menu Izbire (uporabite %s).

note: #define EXECUTION_NOT_COMPILED
en: Execution capabilities are not compiled into this version.
sl: Zmožnosti izvajanja niso prevedene v to različico.

en: This file cannot be displayed on this terminal.
sl: Ta datoteka ne more biti prikazana na tem terminalu.

note: #define CANNOT_DISPLAY_FILE_D_OR_C
en: This file cannot be displayed on this terminal:  D)ownload, or C)ancel
sl: Ta datoteka ne more biti prikazana na tem terminalu: D) prenos ali C) prekinitev

en: %s  D)ownload, or C)ancel
sl: %s  D) prenos, ali C) prekinitev

en: Cancelling file.
sl: Prekinjamo z datoteko.

en: Retrieving file.  - PLEASE WAIT -
sl: Jemljemo datoteko.   - PROSIM, POČAKAJTE -

en: Enter a filename:
sl: Vnesite ime datoteke:

en: Edit the previous filename:
sl: Uredite prejšnje ime datoteke:

en: Edit a previous filename:
sl: Uredite kakšno prejšnje ime datoteke:

en: Enter a new filename:
sl: Vnesite novo ime datoteke:

en: File name may not begin with a dot.
sl: Ime datoteke se ne sme začeti s piko.

en: File exists.  Create higher version?
sl: Datoteka obstaja.  Ustvarimo višjo različico?

en: File exists.  Overwrite?
sl: Datoteka obstaja.  Prepišemo?

en: Cannot write to file.
sl: Ne moremo pisati v datoteko.

en: ERROR! - download command is misconfigured.
sl: NAPAKA! - ukaz za jemanje je napačno nastavljen.

en: Unable to download file.
sl: Ne moremo prenesti datoteke.

en: Reading directory...
sl: Beremo imenik...

en: Building directory listing...
sl: Gradimo seznam vsebine imenika ...

en: Saving...
sl: Shranjujemo ...

en: Could not edit file '%s'.
sl: Ne moremo urediti datoteke ,%s`.

en: Unable to access document!
sl: Ne moremo dostopati do sestavka!

en: Could not access file.
sl: Ne moremo dostopati do datoteke.

en: Could not access directory.
sl: Ne moremo dostopati do imenika.

en: Could not load data.
sl: Ne moremo naložiti podatkov.

note: #define CANNOT_EDIT_REMOTE_FILES
en: Lynx cannot currently (e)dit remote WWW files.
sl: Lynx trenutno ne zmore ur(e)diti oddaljenih spletnih datotek.

note: #define CANNOT_EDIT_FIELD
en: This field cannot be (e)dited with an external editor.
sl: To polje ne more biti ur(e)jeno z zunanjim urejevalnikom.

en: Bad rule
sl: Slabo pravilo

en: Insufficient operands:
sl: Premalo operandov:

en: You are not authorized to edit this file.
sl: Niste pooblaščeni za urejanje te datoteke.

en: Title:
sl: Naslov:

en: Subject:
sl: Predmet:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: lynx: Username and Password required!!!
sl: lynx: Uporabniško ime in geslo sta zahtevani!!!

en: lynx: Password required!!!
sl: lynx: Geslo je zahtevano!!!

en: Clear all authorization info for this session?
sl: Pobrišemo vse avtorizacijske podatke za to sejo?

en: Authorization info cleared.
sl: Avtorizacijski podatki pobrisani.

en: Authorization failed.  Retry?
sl: Avtorizaciji je spodletelo.  Poskusimo še enkrat?

en: cgi support has been disabled.
sl: Sistemski upravitelj je onemogočil podporo CGI.

note: #define CGI_NOT_COMPILED
en: Lynxcgi capabilities are not compiled into this version.
sl: V tej različici ni prevedene možnosti Lynxcgi.

en: Sorry, no known way of converting %s to %s.
sl: Žal, ni znanega načina za pretvarjanje %s v %s.

en: Unable to set up connection.
sl: Ne moremo nastaviti povezave.

en: Unable to make connection
sl: Ne moremo vzpostaviti povezave.

note: #define MALFORMED_EXEC_REQUEST
en: Executable link rejected due to malformed request.
sl: Izvedljiva povezava zavrnjena zaradi zmaličenega zahtevka.

note: #define BADCHAR_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to `%c' character.
sl: Izvedljiva povezava zavrnjena zaradi znaka ,%c`.

note: #define RELPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to relative path string ('../').
sl: Izvedljiva povezava zavrnjena zaradi niza za relativno pot (,../`).

note: #define BADLOCPATH_IN_EXEC_LINK
en: Executable link rejected due to location or path.
sl: Izvedljiva povezava zavrnjena zaradi lokacije ali poti.

en: Mail access is disabled!
sl: Poštni dostop je onemogočen!

note: #define ACCESS_ONLY_LOCALHOST
en: Only files and servers on the local host can be accessed.
sl: Dostopne so le datoteke in strežniki na lokalnem računalniku.

en: Telnet access is disabled!
sl: Dostop prek telneta je onemogočen!

en: USENET news access is disabled!
sl: Dostop novičarskih skupin USENET je onemogočen!

en: Rlogin access is disabled!
sl: Dostop s programom rlogin je onemogočen!

en: Ftp access is disabled!
sl: Dostop prek FTP je onemogočen!

en: There are no references from this document.
sl: Iz tega dokumenta ni sklicevanj.

en: There are only hidden links from this document.
sl: Iz tega dokumenta vodijo le skrite povezave.

en: Unable to open command file.
sl: Ne moremo odpreti ukazne datoteke.

en: News Post Cancelled!!!
sl: Pošiljanje novičarskega članka preklicano!!!

en: Post this message?
sl: Pošljemo to sporočilo?

en: Append '%s'?
sl: Pripnemo na konec ,%s`?

en: Posting to newsgroup(s)...
sl: Pošiljamo v novičarske skupine ...

en: *** You have unread mail. ***
sl: *** Imate neprebrano pošto. ***

en: *** You have mail. ***
sl: *** Imate pošto. ***

en: *** You have new mail. ***
sl: *** Imate novo pošto. ***

en: Not enough memory for file!
sl: Ne moremo odpreti začasne datoteke!

en: Can't open file for reading.
sl: Ne moremo odpreti izhodne datoteke!  Prekinitev!

en: File does not exist.
sl: Datoteka ne obstaja.

en: File does not exist - reenter or cancel:
sl: Datoteka ne obstaja - ponovni vnos ali preklic:

en: File is not readable.
sl: Datoteka ni berlljiva.

en: File is not readable - reenter or cancel:
sl: Datoteka ni berljiva - ponovni vnos ali preklic:

en: Nothing to insert - file is 0-length.
sl: Ničesar za vnesti - datoteka je dolga 0 zlogov.

en: Save request cancelled!!!
sl: Preklicana zahteva za shranjevanje!!!

en: Mail request cancelled!!!
sl: Preklicana poštna zahteva!!!

en: Please wait...
sl: Prosim, počakajte ...

en: Mailing file.  Please wait...
sl: Pošiljamo datoteko.  Prosimo, počakajte ...

en: ERROR - Unable to mail file
sl: NAPAKA - Ne moremo poslati datoteke

note: #define CONFIRM_LONG_SCREEN_PRINT
en: File is %d screens long.  Are you sure you want to print?
sl: Datoteka je dolga %d zaslonov.  Ste prepričani, da jo želite natisniti?

en: Print request cancelled!!!
sl: Tiskalniška zahteva preklicana!!!

en: Press <return> to begin:
sl: Pritisnite <return > za začetek:

en: Press <return> to finish:
sl: Pritisnite <return> za konec:

note: #define CONFIRM_LONG_PAGE_PRINT
en: File is %d pages long.  Are you sure you want to print?
sl: Datoteka je dolga %d strani.  Ste prepričani, da jo želite natisniti?

note: #define CHECK_PRINTER
en: Be sure your printer is on-line.  Press <return> to start printing:
sl: Prepričajte se, da je tiskalnik na zvezi.  Pritisnite <return> za začetek tiskanja:

en: ERROR - Unable to allocate file space!!!
sl: NAPAKA - Ne moremo določiti prostora za datoteko!!!

en: Unable to open tempfile
sl: Ne moremo odpreti začasne datoteke

en: Unable to open print options file
sl: Ne moremo odpreti datoteke s tiskalniškimi izbirami

en: Printing file.  Please wait...
sl: Tiskamo datoteko.  Prosim, počakajte ...

en: Please enter a valid internet mail address:
sl: Prosim, vnesite veljavni internetni poštni naslov:

en: ERROR! - printer is misconfigured!
sl: NAPAKA! - tiskalnik je nepravilno nastavljen!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_24
en: Screen height must be at least 24 lines for the Options menu!
sl: Za menu Možnosti mora biti zaslon visok vsaj 24 vrstic!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_23
en: Screen height must be at least 23 lines for the Options menu!
sl: Za menu Možnosti mora biti zaslon visok vsaj 23 vrstic!

note: #define OPTION_SCREEN_NEEDS_22
en: Screen height must be at least 22 lines for the Options menu!
sl: Za menu Možnosti mora biti zaslon visok vsaj 22 vrstic!

en: That key requires Advanced User mode.
sl: Ta tipka zahteva način dela Izkušeni uporabnik.

en: Command:
sl: Ukaz:

en:  Version
sl:  Različica

en:  first
sl:  najprej.

en: , guessing...
sl: , ugibamo ...

en: Permissions for
sl: Dovoljenja za

en: Select
sl: Izberite

en: capital letter
sl: veliko črko

en:  of option line,
sl:  v vrstici z možnostmi,

en:  to save,
sl:  za shranjevanje,

en:  to
sl:  v

en:  or
sl:  ali

en:  index
sl:  stvarno kazalo

en:  to return to Lynx.
sl:  za vrnitev v Lynx.

en: Accept Changes
sl: Sprejmimo spremembe

en: Reset Changes
sl: Izničimo spremembe

en: Left Arrow cancels changes
sl: Z levo puščico izničimo spremembe

en: Save options to disk
sl: Shranimo izbire v disk

en: Value accepted!
sl: Vrednost sprejeta!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_X
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is configured for XWINDOWS!
sl: Vrednost sprejeta! -- POZOR: Lynx je nastavljen za XWINDOWS!

note: #define VALUE_ACCEPTED_WARNING_NONX
en: Value accepted! -- WARNING: Lynx is NOT configured for XWINDOWS!
sl: Vrednost sprejeta! -- POZOR: Lynx NI nastavljen za XWINDOWS!

en: Terminal does not support color
sl: Terminal ne podpira barv

en: Saving Options...
sl: Shranjujemo možnosti ...

en: Options saved!
sl: Možnosti shranjene!

note: #define ANY_KEY_CHANGE_RET_ACCEPT
en: Hit any key to change value; RETURN to accept.
sl: Pritisnite katerokoli tipko za spremembo vrednosti; RETURN za sprejem.

en: Error uncompressing temporary file!
sl: Napaka pri razširjanju začasne datoteke!

en: Unsupported URL scheme!
sl: Nepodprta shema URL!

en: Unsupported data: URL!  Use SHOWINFO, for now.
sl: Nepodprti podatki: URL!  Zaenkrat uporabite SHOWINFO.

en: Redirection limit of 10 URL's reached.
sl: Dosežena je bila omejitev 10 preumerjenih URL-jve.

en: Illegal redirection URL received from server!
sl: Strežnik je poslal URL z neveljavno preusmeritvijo!

note: #define SERVER_ASKED_FOR_REDIRECTION
en: Server asked for %d redirection of POST content to
sl: Server je prosil za preusmeritev %d vsebine POST na

en: P)roceed, use G)ET or C)ancel
sl: P)nadaljevanje, uporabite G)poberi ali C)prekliči

en: P)roceed, or C)ancel
sl: P)nadaljevanje ali C)preklic

note: #define ADVANCED_POST_GET_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, use G)ET or C)ancel
sl: Preusmeritev vsebine POST.  P)nadaljevanje, ogled U)RL, G)pobiranje ali C)preklic

note: #define ADVANCED_POST_REDIRECT
en: Redirection of POST content.  P)roceed, see U)RL, or C)ancel
sl: Preusmeritev vsebine POST.  P)nadaljevanje, ogled U)URL ali C)preklic

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION
en: Document from Form with POST content.  Resubmit?
sl: Spis iz obrazca brez vsebine POST.  Ponovno pošljemo zahtevo?

note: #define CONFIRM_POST_RESUBMISSION_TO
en: Resubmit POST content to %s ?
sl: Ponovno pošljemo vsebino POST na %s ?

note: #define CONFIRM_POST_LIST_RELOAD
en: List from document with POST data.  Reload %s ?
sl: Seznam iz dokumenta s podatki POST.  Ponovno naložimo %s ?

en: Proceed without a username and password?
sl: Nadaljujemo brez uporabniškega imena in gesla?

en: Proceed (%s)?
sl: Nadaljujemo (%s)?

en: Cannot POST to this host.
sl: Ne moremo poslati POST temu gostitelju.

en: POST not supported for this URL - ignoring POST data!
sl: POST ni podprt za ta URL - zanemarjamo podatke POST!

en: Discarding POST data...
sl: Zanemarjamo podatke POST...

en: Document will not be reloaded!
sl: Dokument ne bo ponovno naložen!

en: Location:
sl: Lokacija:

en: '%s' not found!
sl: ,%s` ni bil najden!

en: Default Bookmark File
sl: Privzeta datoteka z zaznamki

en: Screen too small! (8x35 min)
sl: Premajhen zaslon! (najmanj 8×35)

en: Select destination or ^G to Cancel:
sl: Izberite cilj ali ^G za preklic:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELECT
en: Select subbookmark, '=' for menu, or ^G to cancel:
sl: Izberite podzaznamek, ,=` za menu ali ^G za preklic:

note: #define MULTIBOOKMARKS_SELF
en: Reproduce L)ink in this bookmark file or C)ancel? (l,c):
sl: Reproduciramo L)povezavo v tej datoteki z zaznamki ali C)prekličemo? (l,c):

en: Multiple bookmark support is not available.
sl: Podpora za več zaznamkov ni dostopna.

en:        Select Bookmark
sl:        Izberimo zaznamek

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD_MASK
en: Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH (%d of 2)
sl: Urejamo OPIS in POT DO DATOTEKE zaznamka (%d od 2)

note: #define MULTIBOOKMARKS_EHEAD
en:          Editing Bookmark DESCRIPTION and FILEPATH
sl:          Urejamo OPIS in POT DO DATOTEKE zaznamka

en: Letter:
sl: Pismo:

note: #define USE_PATH_OFF_HOME
en: Use a filepath off your login directory in SHELL syntax!
sl: Uporabite pot do datoteke od vašega prijavnega imenika v skladnji za lupino!

en: Use a filepath off your home directory!
sl: Uporabite ime poti od vašega domačega imenika!

note: #define MAXLINKS_REACHED
en: Maximum links per page exceeded!  Use half-page or two-line scrolling.
sl: Preseženo največje število povezav na stran!  Uporabite polovično stran ali dvovrstično pomikanje.

en: Memory exhausted!  Program aborted!
sl: Zmanjkalo pomnilnika!  Program je prekinjen!

en: Memory exhausted!  Aborting...
sl: Zmanjkalo pomnilnika!  Končujemo...

en: Directory/File Manager not available
sl: Urejevalnik imenikov/datotek ni dostopen

en: HREF in BASE tag is not an absolute URL.
sl: HREF v oznaki BASE ni absolutni URL.

en: Location URL is not absolute.
sl: URL lokacije ni absoluten.

en: Refresh URL is not absolute.
sl: URL za osvežitev strani ni absoluten.

note: #define SENDING_MESSAGE_WITH_BODY_TO
en: You are sending a message with body to:
sl: Pošiljate sporočilo s telesom na:

en: You are sending a comment to:
sl: Pošiljate komentar prejemniku:

en: 
     With copy to:
sl: 
    S kopijo prejemniku:

en: 
     With copies to:
sl: 
    S kopijami prejemnikom:

note: #define CTRL_G_TO_CANCEL_SEND
en: 
    
    Use Ctrl-G to cancel if you do not want to send a message
sl: 
    
    Če ne želite poslati sporočila, uporabite Ctrl-G za preklic

note: #define ENTER_NAME_OR_BLANK
en: 
     Please enter your name, or leave it blank to remain anonymous
sl: 
     Prosim, vnesite svoje ime ali pustite prazno polje za anonimnost

note: #define ENTER_MAIL_ADDRESS_OR_OTHER
en: 
     Please enter a mail address or some other
sl: 
     Prosim, vnesite poštni naslov ali kaj drugega

note: #define MEANS_TO_CONTACT_FOR_RESPONSE
en:  means to contact you, if you desire a response.
sl:  načini za kontaktiranje, če želite odziv.

en: 
     Please enter a subject line.
sl: 
     Prosim, vnesite vrstico s predmetom.

note: #define ENTER_ADDRESS_FOR_CC
en: 
     Enter a mail address for a CC of your message.
sl: 
     Vnesite poštni naslov za kopijo (CC) vašega sporočila.

en:  (Leave blank if you don't want a copy.)
sl:  (Pustite prazno, če ne želite kopije.)

en: 
     Please review the message body:
sl: 
     Prosim, preglejte telo sporočila:

en: 
    Press RETURN to continue:
sl: 
    Pritisnite RETURN za nadaljevanje:

en: 
    Press RETURN to clean up:
sl: 
    Pritisnite RETURN za čiščenje:

en:  Use Control-U to erase the default.
sl:  Uporabite Control-U za izbris privzete vrednosti.

en: 
     Please enter your message below.
sl: 
     Prosim, spodaj vnesite svoje sporočilo.

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_A
en: 
     When you are done, press enter and put a single period (.)
sl: 
     Ko opravite, pritisnite Enter in vstavite eno samo piko (.)

note: #define ENTER_PERIOD_WHEN_DONE_B
en: 
     on a line and press enter again.
sl: 
     v vrstici, nato spet pritisnite Enter.

note: Cookies messages #define ADVANCED_COOKIE_CONFIRMATION
en: %s cookie: %.*s=%.*s  Allow? (Y/N/Always/neVer)
sl: piškot %s: %.*s=%.*s  Dovolimo? (Y-da/N-ne/A-vedno/V-nikoli)

note: #define INVALID_COOKIE_DOMAIN_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie domain=%s for '%s'?
sl: Sprejmemo neveljavno domeno=%s za piškote za ,%s`?

note: #define INVALID_COOKIE_PATH_CONFIRMATION
en: Accept invalid cookie path=%s as a prefix of '%s'?
sl: Sprejmemo neveljavno pot=%s za piškote s predpono ,%s`?

en: Allowing this cookie.
sl: Sprejmemo ta piškot.

en: Rejecting this cookie.
sl: Zavračamo ta piškot.

en: The Cookie Jar is empty.
sl: Posoda s piškoti je prazna.

en: (Cookies never allowed.)
sl: (Piškoti nikoli dovoljeni.)

en: (Cookies always allowed.)
sl: (Piškoti vedno dobrodošli.)

en: (Cookies allowed via prompt.)
sl: (Piškoti dovoljeni po vprašanju.)

en: (Persistent Cookies.)
sl: (Obstojni piškoti.)

en: (No title.)
sl: (Brez naslova.)

en: (No name.)
sl: (Brez imena.)

en: (No value.)
sl: (Brez vrednosti.)

en: None
sl: Nič

en: (End of session.)
sl: (Konec seje.)

en: Delete this cookie?
sl: Odstranimo ta piškot?

en: The cookie has been eaten!
sl: Piškot smo pojedli!

en: Delete this empty domain?
sl: Pobrišemo to prazno domeno?

en: The domain has been eaten!
sl: Domeno smo pojedli!

en: All cookies in the domain have been eaten!
sl: Pojedli smo vse piškote v domeni!

en: 'A'lways allowing from domain '%s'.
sl: A)Vedno dovolimo iz domene ,%s`.

en: ne'V'er allowing from domain '%s'.
sl: V)Nikoli ne dovolimo iz domene ,%s`.

en: 'P'rompting to allow from domain '%s'.
sl: P)Vprašamo za dovoljenje za piškote iz domene ,%s`.

en: Delete all cookies in this domain?
sl: Odstranimo vse piškote v tej domeni?

en: All of the cookies in the jar have been eaten!
sl: Vse piškote v posodi smo pojedli!

en: Port 19 not permitted in URLs.
sl: Vrata 19 niso dovoljena v URL-jih.

en: Port 25 not permitted in URLs.
sl: Vrata 25 niso dovoljena v URL-jih.

en: Port %lu not permitted in URLs.
sl: Vrata %lu niso dovoljena v URL-jih.

en: URL has a bad port field.
sl: URL ima slabo polje z vrati.

en: Maximum nesting of HTML elements exceeded.
sl: Doseženo najgloblje gnezdenje gradnikov HTML.

en: Bad partial reference!  Stripping lead dots.
sl: Slab delni sklic!  Odstranjujemo vodilne pike.

en: Trace Log open failed.  Trace off!
sl: Odpiranje dnevnika za sledenje spodletelo.  Sledenje izključeno!

en: Lynx Trace Log
sl: Dnevnik za sledenje Lynxu

en: No trace log has been started for this session.
sl: V tej seji ni bilo zagnanega dnevnika za sledenje.

note: HTFile.c
en: Directory
sl: Imenik

en: Directory browsing is not allowed.
sl: Brskanje po imeniku ni dovoljeno.

en: This directory is not readable.
sl: Tega imenika ni mogoče brati.

en: Can't access requested file.
sl: Ne moremo dostopati do zahtevane datoteke.

en: Files:
sl: Datoteke:

en: Subdirectories:
sl: Podimeniki:

en:  directory
sl:  imenik

en: Up to
sl: Do

en: Current directory is
sl: Trenutni imenik je

note: HTGopher.c
en: No response from server!
sl: Ni odgovora od strežnika!

en: CSO index
sl: Indeks CSO

en: 
    This is a searchable index of a CSO database.
sl: 
    To je iskalni indeks za zbirko podatkov CSO.

en: CSO Search Results
sl: Iskalni rezultati CSO

en: Seek fail on %s
sl: Napaka pri iskanju pri %s

en: 
    Press the 's' key and enter search keywords.
sl: 
    Pritisnite tipko ,s` in vnesite iskane ključne besede.

en: 
    This is a searchable Gopher index.
sl: 
    To je iskalno kazalo po Gopherju.

en: Gopher index
sl: Kazalo po Gopherju

en: Gopher Menu
sl: Menu Gopherja

en:  Search Results
sl:  Rezultati iskanja

en: Sending CSO/PH request.
sl: Pošiljamo zahtevek CSO/PH.

en: Sending Gopher request.
sl: Pošiljamo zahtevek Gopherju.

en: CSO/PH request sent; waiting for response.
sl: Zahtevek CSO/PH poslan; čakamo na odgovor.

en: Gopher request sent; waiting for response.
sl: Zahteva Gopherju poslana; čakamo na odgovor.

en: 
    Please enter search keywords.
sl: 
    Prosim, vnesite iskane ključne besede.

en: 
    The keywords that you enter will allow you to search on a
sl: 
    Ključne besede, ki jih boste vnesli, bodo omogočile iskanje po

en:  person's name in the database.
sl:  imenu osebe v zbirki podatkov.

note: HTNews.c
en: Connection closed ???
sl: Povezava zaprta???

en: Cannot open temporary file for news POST.
sl: Ne moremo odpreti začasne datoteke za POŠILJANJE novic.

en: This client does not contain support for posting to news with SSL.
sl: Ta odjemnik ne vsebuje podpore za pošiljanje novic s SSL.

note: HTStyle.c
en: Style %d `%s' SGML:%s.  Font %s %.1f point.
sl: Slog %d ,%s` SGML:%s.  Pisava %s %.1f pik.

en: 	Indents: first=%.0f others=%.0f, Height=%.1f Desc=%.1f
sl: 	Zamiki: prvi=%.0f ostali=%.0f, višina=%.1f globina=%.1f

en: 	Align=%d, %d tabs. (%.0f before, %.0f after)
sl: 	Poravnava=%d, %d predelčnikov. (%.0f prej, %.0f pozneje)

en: 		Tab kind=%d at %.0f
sl: 		Vrsta predelčnika=%d na %.0f

note: HTTP.c
en: Can't proceed without a username and password.
sl: Ne moremo nadaljevati brez uporabniškega imena in gesla.

en: Can't retry with authorization!  Contact the server's WebMaster.
sl: Ne moremo ponovno poskusiti brez avtorizacije!  Povprašajte upravitelja spletnega strežnika.

en: Can't retry with proxy authorization!  Contact the server's WebMaster.
sl: Ne moremo ponovno poskusiti brez avtorizacije za proxy!  Povprašajte upravitelja spletnega strežnika.

en: Retrying with proxy authorization information.
sl: Poskušamo ponovno z avtorizacijo za proxy.

note: HTWAIS.c
en: HTWAIS: Return message too large.
sl: HTWAIS: Sporočilo z odgovorom je predolgo.

en: Enter WAIS query:
sl: Vnesite zahtevek za WAIS:

note: Miscellaneous status
en: Retrying as HTTP0 request.
sl: Ponovno poskušamo z zahtevkom HTTP0.

en: Transferred %d bytes
sl: Preneseno %d zlogov

en: Data transfer complete
sl: Prenos podatkov končan

en: Error processing line %d of %s
sl: Napaka pri obdelavi vrstice %d datoteke %s

note: Lynx internal page titles
en: Address List Page
sl: Stran z imenikom naslovov

en: Bookmark file
sl: Datoteka z zaznamki

en: Configuration Definitions
sl: Definicije nastavitev

en: Cookie Jar
sl: Posoda s piškoti

en: Current Key Map
sl: Trenutna tipkovnica

en: File Management Options
sl: Izbire upravljanja datotek

en: Download Options
sl: Izbire za jemanje

en: History Page
sl: Stran z zgodovino

en: List Page
sl: Stran s seznamom

en: Lynx.cfg Information
sl: Informacije o Lynx.cfg

en: Options Menu
sl: Menu izbir

en: File Permission Options
sl: Izbire za dovoljenja datotek

en: Printing Options
sl: Izbire tiskanja

en: Information about the current document
sl: Informacije o trenutnem dokumentu

en: Your recent statusline messages
sl: Novejša sporočila v vrstici stanja

en: Upload Options
sl: Izbire pošiljanja

en: Visited Links Page
sl: Stran z obiskanimi povezavami

note: CONFIG_DEF_TITLE subtitles
en: See also
sl: Glejte tudi

en: your
sl: vaš

en: for runtime options
sl: za izbire med tekom

en: compile time options
sl: izbire ob prevajanju

en: latest release
sl: zadnjo različico

en: pre-release version
sl: razvojno različico

en: development version
sl: razvojno različico

en: Failed to obtain status of current link!
sl: Nismo mogli dobiti stanja trenutne povezave!

en: External support is currently disabled.
sl: Zunanja podpora je trenutno onemogočena.

en: Username for '%s' at %s '%s%s':
sl: Uporabniško ime za ,%s` na %s ,%s%s`:

en: Invalid header '%s%s%s%s%s'
sl: Neveljavna glava ,%s%s%s%s%s`

en: Loading incomplete.
sl: Nalaganje nepopolno.

note: * hack: if we fail in HTAccess.c * avoid duplicating URL, oh.
en: Can't Access
sl: Ne moremo dostopati

en: Unable to access document.
sl: Ne moremo dostopati do sestavka

en: Enter password for user %s@%s:
sl: Vnesite geslo za uporabnika %s@%s:

en: Unable to connect to FTP host.
sl: Ne moremo se povezati z gostiteljem FTP.

note: * It's a symbolic link, does the user care about knowing if it is * symbolic?  I think so since it might be a directory.
en: Symbolic Link
sl: Simbolna povezava

en: Receiving FTP directory.
sl: Sprejemamo imenik za FTP.

en: Transferred %d bytes (%5d)
sl: Preneseno %d zlogov (%5d)

en: connect for data
sl: povezava za podatke

en: Receiving FTP file.
sl: Jemljemo datoteko s FTP.

en: Could not set up finger connection.
sl: Ne moremo vzpostaviti povezave s finger.

en: No response from finger server.
sl: Ni odgovora od strežnika za finger.

en: Username for news host '%s':
sl: Uporabniško ime za novičarski strežnik ,%s`:

en: Change username?
sl: Sprememba uporabniškega imena?

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password for news host '%s':
sl: Geslo za novičarski strežnik ,%s`:

en: Change password?
sl: Sprememba gesla?

en: No matches for: %s
sl: Ni ujemanja za: %s

en: 
    No articles in this group.
sl: 
    V tem obsegu ni člankov.

note: * Set window title.
en: %s,  Articles %d-%d
sl: %s,  Članki %d-%d

en: Earlier articles
sl: Prejšnji članki

en: All available articles in
sl: Vsi dostopni članki v

en: Later articles
sl: Poznejši članki

en: Post to
sl: Razpošljemo v

en: Connecting to NewsHost ...
sl: Povezujemo se z novičarskim strežnikom ...

en: Could not access %s.
sl: Ne moremo dostopati do %s.

note: * Get an article from a news group.  - FM
en: Reading news article.
sl: Beremo novičarski članek.

note: Not HTProgress, so warning won't be overwritten immediately; * but not HTAlert, because typically there will be other * alerts from the callers.  - kw
en: Invalid hostname %s
sl: Neveljavno ime gostitelja %s

en: socket failed.
sl: vtičnici je spodletelo.

en: Sending HTTP request.
sl: Pošiljamo zahtevek HTTP.

en: remote %s session:
sl: oddaljena seja %s:

en: Could not connect to WAIS server.
sl: Ne moremo se priključiti na strežnik WAIS.

en: Could not open WAIS connection for reading.
sl: Ne moremo odpreti povezave WAIS za branje.

en: Diagnostic code is
sl: Koda za diagnozo je

en: Index
sl: Stvarno kazalo

en:  contains the following %d item%s relevant to "
sl:  vsebuje naslednjih %d postavk(%s) za "

en: The first figure after each entry is its relative score,
sl: Prva številka po vsakem vnosu je njegov relativni rezultat,

en: the second is the number of lines in the item.
sl: druga je število vrstic v postavki.

en:  (bad file name)
sl:  (slabo ime datoteke)

en: (bad doc id)
sl: (slaba id dokumenta)

en: (Short Header record, can't display)
sl: (Zapis s prekratko glavo, ne moremo prikazati)

en: 
    Long Header record, can't display
sl: 
    Zapis s predolgo glavo, ne moremo prikazati

en: 
    Text record
sl: 
    Besedilni zapis

en:  (WAIS Index)
sl:  (Indeks WAIS)

en: WAIS Index:
sl: Indeks WAIS:

en:  WAIS Index.
sl:  Indeks WAIS.

en: 
    Enter the 's'earch command and then specify search words.
sl: 
    Vnesite ukaz za i,s`kanje in potem določite iskalne besede.

en:  (in
sl:  (v

en: WAIS Search of "
sl: Iskanje z WAIS za "

en: " in:
sl: " v:

en: HTWAIS: Request too large.
sl: HTWAIS: Prevelik zahtevek.

en: Searching WAIS database...
sl: Iskanje po zbirki podatkov WAIS...

en: Search interrupted.
sl: Iskanje prekinjeno.

en: Can't convert format of WAIS document
sl: Ne moremo pretvoriti formata dokumenta WAIS

en: HTWAIS: Request too long.
sl: HTWAIS: Predolg zahtevek.

note: * Actually do the transaction given by request_message.
en: Fetching WAIS document...
sl: Pobiramo dokument WAIS...

note: display_search_response(target, retrieval_response, wais_database, keywords);
en: No text was returned!
sl: Besedilo ni bilo vrnjeno!

en:  NOT GIVEN in source file;
sl:  NI PODANO v izvorni datoteki;

en:  WAIS source file
sl:  Izvorna datoteka WAIS

en:  description
sl:  opis

en: Access links
sl: Povezave za dostop

en: Direct access
sl: Neposredni dostop

note: * Proxy will be used if defined, so let user know that - FM *
en:  (or via proxy server, if defined)
sl:  (ali prek strežnika proxy, če je definiran)

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Host
sl: Gostitelj

en: Memory exhausted, display interrupted!
sl: Pomnilnik izčrpan, prikaz prekinjen!

en: Memory exhausted, will interrupt transfer!
sl: Pomnilnik izčrpan, prekinili bomo prenos!

en:  *** MEMORY EXHAUSTED ***
sl: *** POMNILNIK IZČRPAN ***

en: unknown field or link
sl: neznano polje ali povezava

en: text entry field
sl: tekstovno vnosno polje

en: password entry field
sl: vnosno polje za geslo

en: radio button
sl: radijski gumb

en: image-submit button
sl: gumb za pošiljanje slike

en: keygen field
sl: polje za generiranje ključa

en: bytes
sl: zlogov

en: Read %s of %s of data
sl: Prebrano %s od %s podatkov

en: Read %s of data
sl: Prebrano %s podatkov

en: , %s/sec
sl: , %s/sek.

en:  (Press 'z' to abort)
sl:  (Pritisnite ,z` za prenehanje)

note: Meta-note: don't move the following note from its place right in front of the first gettext().  As it is now, it should automatically appear in generated lynx.pot files. - kw NOTE TO TRANSLATORS:  If you provide a translation for "yes", lynx * will take the first byte of the translation as a positiv
en: yes
sl: da

en: no
sl: ne

en: Description:
sl: Opis:

en: (none)
sl: (brez)

en: Filepath:
sl: Pot do datoteke:

en: (unknown)
sl: (neznana)

en: Document has only hidden links.  Use the 'l'ist command.
sl: Dokument ima le skrite povezave.  Uporabite ukaz ,l` za izpis.

en: Good Advice
sl: Dober nasvet

en: An excellent http server for VMS is available via
sl: Izvrsten strežnik HTTP za VMS je dostopen prek

en: this link
sl: te povezave

en: It provides state of the art CGI script support.
sl: Ponuja naravnost umetniško podporo za skripte CGI.

en: Exiting via interrupt:
sl: Zapuščamo program prek prekinitve:

en: (from a previous session)
sl: (iz prejšnje seje)

en: Internal
sl:  (notranji)

en: You must use a vt100, 200, etc. terminal with this program.
sl: V tem programu morate uporabljati terminal vt100, 200, ipd.

en: Your Terminal type is unknown!
sl: Vrsta vašega terminala je neznana!

en: Enter a terminal type:
sl: Vnesite vrsto terminala:

en: TERMINAL TYPE IS SET TO
sl: VRSTA TERMINALA JE NASTAVLJENA NA

en: 
    A Fatal error has occurred in %s Ver. %s
sl: 
    Usodna napaka se je pojavila v %s Ver. %s

en: 
    Please notify your system administrator to confirm a bug, and if
    confirmed, to notify the lynx-dev list.  Bug reports should have concise
    descriptions of the command and/or URL which causes the problem, the
    operating system name with version number, the TCPIP implementation, the
    TRACEBACK if it can be captured, and any other relevant information.
sl: 
    Prosim, obvestite vašega sistemskega nadzornika, da potrdi ta hrošč
    in, če je potrjen, obvesti dopisni seznam lynx-dev.  Opisi hroščev bi
    morali imeti podrobne opise ukazov in/ali URL-jev, ki so povzročili
    težave, ime in številko različice operacijskega sistema, izvedbe
    TCP/IP, podatke TRACEBACK, če jih je mogoče zajeti, in vse druge
    pomembne podatke.

en: Downloaded link:
sl: Prenešena povezava:

en: Suggested file name:
sl: Predlagano ime datoteke:

en: Standard download options:
sl: Standardne izbire za jemanje:

en: Download options:
sl: Izbire za jemanje:

en: Save to disk
sl: Shranimo v disk

en: Save to disk disabled.
sl: Shranjevanje v disk onemogočeno.

en: Local additions:
sl: Lokalni dodatki:

en: No Name Given
sl: Ni podanega imena

en: You selected:
sl: Izbrali ste:

en: (no address)
sl: (ni naslova)

en:  (internal)
sl:  (notranji)

en:  (was internal)
sl:  (je bil notranji)

en:  (From History)
sl:  (iz Zgodovine)

en: Pointer:
sl: Kazalec:

en: FileName:
sl: Ime datoteke:

en: Contains:
sl: Vsebuje:

en: ByteSize:
sl: Velikost zlogov:

en: Hidden links:
sl: Skrite povezave:

en: References
sl: Sklici

en: Visible links
sl: Vidne povezave

en: Path too long
sl: Predolga pot

en: Remove symbolic link?
sl: Simbolna povezava

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: Group
sl: Skupina

en: Others:
sl: Drugi:

en: Executing %s
sl: Izvajamo %s

en: Current directory:
sl: Trenutni imenik:

en: Already in target directory: %s
sl: Beremo imenik: %s

en: Sending
sl: Pošiljamo

en: The link   %s :?: %s
sl: Povezava   %s :?: %s

en: called "%s"
sl: je klicala "%s"

en: in the file "%s" called "%s"
sl: v datoteki "%s" je klicana "%s"

en: was requested but was not available.
sl: je bila zahtevana, a ni dostopna.

en: No Winsock found, sorry.
sl: Vtičnica Winsock žal ni bila najdena.

en: You MUST define a valid TMP or TEMP area!
sl: MORATE nastaviti veljavno področje TMP ali TEMP!

en: No such directory
sl:  imenik

en: 
    Configuration file %s is not available.
sl: 
    Nastavitvena datoteka %s ni dostopna.

en: 
    Lynx character sets not declared.
sl: 
    Nabor znakov za Lynx ni bil določen.

en: 
    Lynx edit map not declared.
sl: 
    Urejevalna preslikava za Lynx ni bila določena.

en: 
    Lynx file %s is not available.
sl: 
    Datoteka %s za Lynx< ni dostopna.

en: persistent cookies state will be changed in next session only.
sl: stanje obstojnih piškotov bo spremenjeno le v naslednji seji.

en: Built on %s %s %s
sl: Zgrajena na %s %s %s

en: Copyrights held by the University of Kansas, CERN, and other contributors.
sl: Pravice razširjanja imajo Univerza v Kansasu, CERN in drugi sodelavci.

en: Distributed under the GNU General Public License.
sl: Razširjano pod Splošno licenco GNU.

en: cd to:
sl:  v

en: failed to change directory
sl: Ne moremo dostopati do imenika.

en: -index-
sl:  stvarno kazalo

en: General Preferences
sl: Sklici

note: Show transfer rate: SELECT
en: Show transfer rate
sl: Prenos podatkov končan

note: Visited Pages: SELECT
en: Visited Pages
sl: Stran z obiskanimi povezavami

en:  Print job complete.
sl: Nalaganje nepopolno.

en: Number of lines:
sl: Število vrstic:

en: Number of pages:
sl: Število strani:

en: pages
sl: strani

en: page
sl: stran

en: (approximately)
sl: (približno)

en: (no name)
sl: (brez imena)

en: Please read the distribution
sl: Prosim, preberite dokumentacijo v distribuciji

en: for more comments.
sl: za več pripomb.

en: Name:
sl: Ime:

en: Name of owner:
sl: Število vrstic:

en: , via internal link
sl:  (je bil notranji)

en: Restrictions set:
sl: Opis:

en: cookie_file specifies the file from which to read persistent cookies.
    The default is ~/.lynx_cookies.
sl: cookie_file določa datoteko, v kateri naj se hranijo obstojni piškoti.
    Privzeta je ~/.lynx_cookies.

en: If run_all_execution_links is set "on" then all local execution links
    will be executed when they are selected.
    
    WARNING - This is potentially VERY dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
sl: Če je vrednost all_execution_links nastavljena na "on", se bodo
    izvedle vse lokalne povezave, če bodo izbrane.
    
    POZOR - To je potencialno ZELO nevarno.  Ker lahko pregledujete
            informacije iz neznanih in nezaupnih virov, je mogoče, da so
            napisane tudi povezave do trojanskih konjev.  Trojanski konji
            vam lahko pobrišejo datoteke ali ogrozijo varnost.  To naj bi
            bilo nastavljeno na "on" le, če pregledujete zaupen vir
            informacij.

en: If run_execution_links_on_local_files is set "on" then all local
    execution links that are found in LOCAL files will be executed when they
    are selected.  This is different from run_all_execution_links in that
    only files that reside on the local system will have execution link
    permissions.
    
    WARNING - This is potentially dangerous.  Since you may view
              information that is written by unknown and untrusted sources
              there exists the possibility that Trojan horse links could be
              written.  Trojan horse links could be written to erase files
              or compromise security.  This should only be set to "on" if
              you are viewing trusted source information.
sl: Če je vrednost run_execution_links_on_local_files nastavljena na "on",
    e bodo izvedle vse lokalne povezave, ki so naštete v datotekah LOCAL,
    če bodo izbrane.  To se razlikuje od run_all_execution_links v tem, da
    bodo imele dovoljenje za izvajanje povezav le datoteke na lokalnem
    sistemu.
    
    POZOR - To je potencialno nevarno.  Ker lahko pregledujete informacije
            iz neznanih in nezaupnih virov, je mogoče, da so napisane tudi
            povezave do trojanskih konjev.  Trojanski konji vam lahko
            pobrišejo datoteke ali ogrozijo varnost.  To naj bi bilo
            nastavljeno na "on" le, če pregledujete zaupen vir informacij.
