GNU diffutils 2.6.90 - en to pl translation catalogue (136 entries)

en: %s %s differ: char %lu, line %lu is %3o %s %3o %s
pl: %s %s różnią się: znak %lu, linia %lu zawiera %3o %s %3o %s

en: %s %s differ: char %lu, line %lu
pl: %s %s różnią sie: znak %lu, linia %lu

en: %s: diff failed:
pl: %s: diff nie zadziałał:

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: nielegalna opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja `%s' is ambiguous

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja `%s' wymaga argumentu

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `--%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- %c

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja `--%s'

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
pl: --GTYPE-group-format=GFMT  Podobne, ale użyj GFMT do sformatowania grup wejściowych GTYPE

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
pl: --LTYPE-group-format=LFMT  Podobne, ale użyj LFMT do sformatowania grup wejściowych LTYPE

en: --binary  Read and write data in binary mode.
pl: --binary  Czytaj i zapisuj dane binarnie.

en: --help  Output this help.
pl: --help  Wypisz ten help.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
pl: --horizon-lines=ILE  Zostaw ILE linii wspólnego przedrostka i przyrostka.

en: --ignore-initial value must be a nonnegative integer
pl: --ignore-initial - wartość musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
pl: --line-format=LFMT  Podobne, ale użyj LFMT do sformatowania linii wejściowych.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
pl: -3  --easy-only  Wypisz niezłączone nienachodzące zmiany

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
pl: -A  --show-all  Wypisz wszystkie zmiany, konflikty w nawiasach.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
pl: -B  --ignore-blank-lines  Zignoruj zmiany w pustych liniach.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
pl: -D NAZWA  --ifdef=NAZWA  Wypisz połączony plik dla pokazania różnic w `#ifdef NAZWA'.

en: -D option not supported with directories
pl: -D opcja nie działa dla katalogów

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
pl: -E  --show-overlap  Wypisz niezłączone zmiany, konflikty w nawiasach.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
pl: -H --speed-large-files  Spodziewaj się dużych plików i rozrzuconych małych zmian.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
pl: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignoruj zmiany gdy linie pasują do RE.

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
pl: -L ETYKIETA --label=ETYKIETA  Użyj ETYKIETA zamiast nazwy pliku.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
pl: -N  --new-file  Tkatuj brakujące pliki jak puste.

en: -P  --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
pl: -P  --unidirectional-new-file  Traktuj brakujące pierwsze pliki jak puste.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
pl: -S PLIK  --starting-file=PLIK  Poruwnując katalogi zacznij od PLIKu.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
pl: -T  --initial-tab  Dodaj tab dla wyrównania linii z tabami.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
pl: -W  --ignore-all-space  Ignoruj wszystkie znaki odstępu.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
pl: -X  Wypisz nachodzące zmiany w nawiasach.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
pl: -X PLIK  --exclude-from=PLIK  Pomiń pliki, które pasują do wzorca w PLIKu.

en: -a  --text  Treat all files as text.
pl: -a  --text  Traktuj pliki jak tekstowe.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
pl: -b  --ignore-space-change  Ignoruj zmiany ilosci znaków odstępu.

en: -c  --print-chars  Output differing bytes as characters.
pl: -c  --print-chars  Wypisz różniące się znaki znakowo.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 2) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 2) lines of unified context.
      -NUM  Use NUM context lines.
      -L LABEL  --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
pl: -c  -C ILE  --context[=ILE]  Skopiuj ILE (domyślnie 2) linii kontekstu.
    -u  -U ILE  --unified[=ILE]  ILE (domyślnie 2) linii zunifikowanego kontekstu.
      -ILE  Użyj ILE linii kontekstu.
      -L ETYKIETA  --label ETYKIETA  Użyj ETYKIETA zamiast nazwy pilku.
      -p  --show-c-function  Wskaż funkcje C, w których są zmiany.
      -F RE  --show-function-line=RE  Pokaż ostatnią linie pasującą do RE.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
pl: -d  --minimal  Staraj się mocno znaleźć mniejszy zbiór zmian.

en: -e  --ed  Output an ed script.
pl: -e  --ed  Wypisz jako komendy ed-a

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
pl: -e  --ed  Wypisz niezłączone zmiany między STARY_PLIK a NOWY_PLIK do MÓJ_PLIK.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
pl: -i  --ignore-case  Traktuj małe i duże litery tak samo.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
pl: -i  Dodaj komendy `w' i `q' do komend ed-a.

en: -i N  --ignore-initial=N  Ignore differences in the first N bytes of input.
pl: -i N  --ingnore-initial=N  Ignoruj różnice w pierwszych N bajtach danych.

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
pl: -I  --left-column  Wypisz tylko lewą kolumnę dla wspólnych linii.

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
pl: -I  --paginate  Przepuść wynik przez `pr' żeby go stronnicować.

en: -l  --verbose  Output offsets and codes of all differing bytes.
pl: -I  --verbose  Wypisz położenia i kody wszystkich różniących się bajtów.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
pl: -m   -merge  Wypisz połączony plik zamiast komend ed-a (domyślnie -A).

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
pl: -n  --rcs  Wypisz różnice w formacie RCS.

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
pl: -o PLIK  --output=PLIK  Działaj interakcyjnie, wyniki ślij do PLIKu.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
pl: -q  --brief  Wypisz wynik tylko gdy pliki się różnią.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
pl: -r  --rcursive  Porównuj rekurencyjnie podkatalogi.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
pl: -s  --quiet  --silnet  Nie wypisuj nic; przekaż tylko status

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
pl: -s  --report-identical-files  Informuj gdy dwa pliki są takie same.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
pl: -s  --suppress-common-lines  Nie wypisuj wspólnych linii.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
pl: -t  --expand-tabs  W wynikach rozwiń taby w spacje.

en: -v  --version  Output version info.
pl: -v  --version  Wypisz informację o wersji.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
pl: -w  --ignore-all-space  Ignoruj znaki odstępu.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) characters per line.
pl: -w ILE  --width=ILE  Wypisz najwyżej ILE (domyśnie 130) znaków w linii.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
pl: -x  --overlap-only  Wypisz nachodzące zmiany.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
pl: -x WZÓR  --exclude=WZÓR  Wyklucz pliki pasujące do WZORu.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) characters per line.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
pl: -y  --side-by-side  Wypisz wynik w dwóch kolumnach.
      -w ILE  --width=ILE  Wypisz najwyżej ILE (domyśnie 130) znaków w linii.  --left-column  Wypisz tylko lewą kolumnę dla wspólnych linii.  --suppress-common-lines  Nie wypisuj wspólnych linii.

en: : not found
pl: : nie znaleziono

en: Binary files %s and %s differ
pl: Pliki binarne %s i %s mają różnice

en: Common subdirectories: %s and %s
pl: Wspólne podkatalogi: %s i %s

en: Either GFMT or LFMT may contain:
      %%  %
      %c'C'  the single character C
      %c'\OOO'  the character with octal code OOO
pl: GFMT albo LFMT mogą zawierać:
      %%  %
      %c'C'  pojedyńczy znak C
      %c'\OOO'  znak o kodzie ósemkowym OOO

en: File %s is a %s while file %s is a %s
pl: Plik %s jest %s, podczas gdy plik %s jest %s

en: Files %s and %s are identical
pl: Pliki %s i %s są identyczne

en: Files %s and %s differ
pl: Pliki %s i %s różnią się

en: GFMT may contain:
      %<  lines from FILE1
      %>  lines from FILE2
      %=  lines common to FILE1 and FILE2
      %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
        LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
          F  first line number
          L  last line number
          N  number of lines = L-F+1
          E  F-1
          M  L+1
pl: GFMT może zawierać:
      %<  linie z PLIKU1
      %>  linie  PLIKU2
      %=  linie wsólne dla PLIKU1 i PLIKU2
      %[-][SZER][.[DOKŁ]]{doxX}LITERA  specyfikacja w stylu printf dla LITERY
        LITERY są następujące dla nowej grupy, małe dla starej grupy:
          F  numer pierwszej linii
          L  numer ostatniej linii
          N  ilość linii = L-F+1
          E  F-1
          M  L+1

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
pl: Jeżeli PLIK to `-' lub go brak, czytaj standardowe wejście.

en: If a FILE is `-', read standard input.
pl: Jeżeli PLIK to `-', czytaj standardowe wejście.

en: Invalid back reference
pl: Zły odnośnik wstecz

en: Invalid character class name
pl: Zła nazwa klasy znaków

en: Invalid collation character
pl: Zly znak zbiorczy

en: Invalid content of \{\}
pl: Zła zawartość \{\}

en: Invalid preceding regular expression
pl: Złe poprzedzjące wyrażenie regularne

en: Invalid range end
pl: Zły koniec zakresu

en: Invalid regular expression
pl: Złe wyrażenie regularne

en: LFMT may contain:
      %L  contents of line
      %l  contents of line, excluding any trailing newline
      %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
pl: LFMT może zawierać:
      %L  zawartość linii
      %l  zawartośc linii, wyłaczając znak nowej linii
      %[-][SZER][.[DOKŁ]]{doxX}n  specyfikacja numeru linii w stylu printf

en: LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
pl: LTYPE jest `old', `news' lub `unchanged'.  GTYPE jest LTYPE lub `changed'.

en: Memory exhausted
pl: Brak pamięci

en: No match
pl: Nie pasuje

en: No newline at end of file
pl: Brak znaku nowej linii na końcu pliku

en: No previous regular expression
pl: Brak porzedniego wyrażenia regularnego

en: Only in %s: %s
pl: Tylko w %s: %s

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenia regularne jest za duże

en: Success
pl: Powodzenie

en: Trailing backslash
pl: Końcowy ukośnik odwrotny

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Spróbuj `%s --help' dla otrzymania informacji.

en: Unmatched ( or \(
pl: Nie sparowany ( lub \(

en: Unmatched ) or \)
pl: Nie sparowany ) lub \)

en: Unmatched [ or [^
pl: Nie sparowany [ lub [^

en: Unmatched \{
pl: Nie sparowany \{

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
pl: Użycie: %s [OPCJA]... PLIK1 PLIK2

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2]
pl: Użycie: %s [OPCJA]... PLIK1 [PLIK2]

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
pl: Użycie: %s [OPCJA]... MÓJ_PLIK STARY_PLIK TWÓJ_PLIK

en: `-' specified for more than one input file
pl: `-' podany dla więcej niż jednego pliku wejściowego

en: block special file
pl: specjalny plik blokowy

en: both files to be compared are directories
pl: oba mające być porównane pliki to katalogi

en: cannot compare `-' to a directory
pl: nie mogę porównać `-' z katalogiem

en: cannot interactively merge standard input
pl: nie mogę interakcyjnie łączyć standardowego wejścia

en: character special file
pl: specjalny plik znakowy

en: cmp: EOF on %s
pl: cmp: EOF przy %s

en: column width must be a positive integer
pl: kolumna musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: conflicting #ifdef format
pl: niezgodny format #ifdef

en: conflicting group format
pl: niezgodny format grupy

en: conflicting line format
pl: niezgodny format linii

en: conflicting specifications of output style
pl: niezgodne specyfikacje stylu wyniku

en: context length must be a nonnegative integer
pl: wielkość kontekstu musi być nieujemną liczbą całkowitą

en: context length specified twice
pl: wielkość kontekstu podana dwukrotnie

en: directory
pl: katalog

en: extra operand
pl: nadmiarowy argument

en: horizon must be a nonnegative integer
pl: horyzont musi być nieujemną liczbą całkowitą

en: incompatible options
pl: niezgodne opcje

en: input file shrank
pl: plik wejściowy się zmiejszył

en: internal error: invalid diff type in process_diff
pl: błąd wewnętrzny: zły typ diff w process_diff

en: internal error: invalid diff type passed to output
pl: błąd wenwętrzny: zły diff przekazany do wyjścia

en: internal error: screwup in format of diff blocks
pl: bład wewnętrzny: spieprzony format bloków diff

en: invalid diff format; incomplete last line
pl: zły format diff; niekompletna ostatnia linia

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
pl: zły format diff; nieprawidłowe znaki na początku linii

en: invalid diff format; invalid change separator
pl: zły format diff; zły separator zmian

en: l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    e l:	Edit then use the left version.
    e r:	Edit then use the right version.
    e b:	Edit then use the left and right versions concatenated.
    e:	Edit a new version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
pl: l:	iUżyj wersji po lewej.
    r:	Użyj wersji po prawej.
    e l:	Edytuj i użyj wrsji po lewej.
    e r:	Edytuj i użyj wersji po prawej.
    e b:	Edytuj i użyj połączoynch wersji z lewej i prawej.
    e:	Edytuj nową wersję.
    s:	Włącz wspólne linie nie mówiąc o tym.
    v:	Włącz wspólne linie mówiąc o tym.
    q:	Zakończ.

en: message queue
pl: kolejka komunikatów

en: missing operand
pl: brakujący argument

en: read failed
pl: odczyt nieudany

en: regular empty file
pl: zwykły pusty plik

en: regular file
pl: zwykły plik

en: semaphore
pl: semafor

en: shared memory object
pl: obiekt w pamięci dzielonej

en: socket
pl: gniazdo

en: subsidiary program failed
pl: program pomocniczy źle zadziałał

en: too many file label options
pl: za dużo opcji etykietowania plików

en: weird file
pl: dziwny plik

en: write failed
pl: zapis nieudany
